Jak aktywować debugowanie USB na dowolnym zablokowanym Androidzie z komputera ?

Jeśli posiadasz urządzenie z systemem Android, być może słyszałeś o procesie włączania debugowania USB. Możesz również wykonać tę procedurę na swoim komputerze. Musisz jednak przestrzegać kilku instrukcji. Przede wszystkim upewnij się, że Twoje urządzenie jest kompatybilne ze sterownikami ADB. Jeśli tak, będziesz musiał włączyć debugowanie USB za pomocą polecenia ADB. Następnie możesz aktywować tryb debugowania USB, omijając funkcję blokady ekranu.

Jak aktywować tryb debugowania USB na dowolnym zablokowanym Androidzie z komputera
Po pierwsze, musisz wiedzieć, jakiej wersji Androida używasz. Najwcześniejsze wersje Androida są znacznie łatwiejsze do odblokowania. Wejdź do menu Ustawienia i otwórz sekcję O telefonie. Przewiń w dół, aż znajdziesz Opcje programisty. Będą one potrzebne do włączenia debugowania USB i przesyłania plików. Stamtąd musisz wpisać nazwę dewelopera, która jest kombinacją nazwy użytkownika i hasła.

Po znalezieniu tego trybu możesz go użyć do przesyłania plików z telefonu na komputer. Do włączenia debugowania USB wymagane jest oprogramowanie Android SDK. Po zainstalowaniu oprogramowania możesz zacząć komunikować się ze swoim urządzeniem. Będziesz mógł uzyskać dostęp do plików dziennika urządzenia i wykorzystać je do usuwania usterek. Ale jak aktywować tryb debugowania USB na dowolnym zablokowanym Androidzie z komputera? Na szczęście istnieją sposoby, aby to zrobić.

Włączanie debugowania USB za pomocą polecenia ADB
Włączenie debugowania USB na dowolnym zablokowanym Androidzie z komputera nie jest takie trudne. Aby rozpocząć, musisz wejść do trybu odzyskiwania ClockworkMod i uruchomić telefon. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał nawiązać komunikację z telefonem za pomocą debugowania USB. Jeśli telefon jest zablokowany, możesz skorzystać z usługi „Znajdź mój telefon”, aby ominąć jego blokadę ekranu.

Po zainstalowaniu odpowiedniego narzędzia odblokowującego podłącz zablokowane urządzenie do komputera. Po podłączeniu komputer rozpozna urządzenie jako zewnętrzny nośnik danych i pozwoli na przesyłanie plików oraz wysyłanie instrukcji do urządzenia. Następnie zostaniesz poproszony o wprowadzenie nazwy programisty, będącej połączeniem nazwy użytkownika i hasła. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Po kilku minutach powinieneś pomyślnie włączyć debugowanie USB na każdym zablokowanym Androidzie.

Aktywacja debugowania USB po ominięciu funkcji blokady ekranu
Pierwszym krokiem do aktywacji debugowania USB na dowolnym zablokowanym Androidzie jest wejście do trybu odzyskiwania w telefonie. Następnie wybierz opcję „Uruchom ponownie system teraz”, aby wykonać całkowity reset fabryczny. Po zakończeniu tego procesu telefon nie będzie już pytał o hasło blokady ekranu, kod PIN, odcisk palca lub model. Po odblokowaniu telefonu możesz przystąpić do włączenia debugowania USB.

Po wykonaniu tej czynności podłącz telefon do komputera. Komputer rozpozna urządzenie jako zewnętrzny dysk twardy, co pozwoli Ci na przesyłanie plików i wysyłanie instrukcji do telefonu. W niektórych urządzeniach z systemem Android może być konieczne wprowadzenie nazwy programisty i hasła. Jeśli ich nie pamiętasz, po prostu stuknij przycisk Zapomniałem hasła i wprowadź swoje dane uwierzytelniające Google, aby je odzyskać.

Image by Pexels from Pixabay

Dodaj komentarz

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare