Jak chronić drzewa owocowe przed mrówkami ?

Jeśli Twoje drzewa owocowe są zaatakowane przez mszyce, możesz mieć problem z mrówkami. Powszechnym problemem są czarne mrówki, które zniszczą wszystkie młode larwy, które zagnieździły się na drzewach owocowych. Jeśli znajdziesz mrówki na drzewach owocowych, powinieneś użyć sprayu zabijającego mrówki. Możesz też spróbować użyć płynnej przynęty na mrówki. Jeśli masz problemy z mrówkami, możesz skontaktować się z lokalną firmą zwalczającą mrówki, aby uzyskać więcej informacji.

Mrówki czerwonoogniowe
Jeśli masz drzewa owocowe, mrówki czerwonoskrzydłe mogą być utrapieniem i prawdziwym problemem. Mogą one spulchniać glebę i podgryzać korę młodych drzew. Mogą też opasać nowo posadzone drzewa owocowe. Oprócz żądlenia ludzi, mrówki mogą wywoływać reakcje alergiczne. Na szczęście istnieje kilka sposobów na pozbycie się ich. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby uniknąć bólu i szkód, które powodują.

Mrówki karpiowate
Jeśli chcesz chronić swoje drzewa owocowe przed mrówkami karpiowatymi, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest ich identyfikacja. Mrówki karpiowate żywią się spadzią owadów łuskowatych i mszyc. Setki gatunków mrówek korzystają ze spadzi jako źródła pożywienia, więc musisz znaleźć sposób na usunięcie tego zagrożenia, zanim twoje drzewa owocowe zaczną cierpieć. Możesz skontaktować się z firmami zajmującymi się usuwaniem szkodników, które wyślą eksperta, by sprawdził Twoje drzewa.

Orientalna ćma owocowa
Jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć o ochronie drzew owocowych przed ćmami orientalnymi, jest to, kiedy stosować preparaty kontrolne. Możesz użyć produktów w sprayu, które zawierają feromony zamknięte w mikroskopijnych kapsułkach polimerowych. Każda aplikacja dostarcza od 9 do 20 gramów feromonu na akr. Stężenie tych sprayów jest różne i może być konieczne dwukrotne zastosowanie podczas długotrwałych deszczów lub gorącego lata.

Płynna przynęta na mrówki
Jednym z najlepszych sposobów ochrony drzew owocowych przed mrówkami jest stosowanie przynęty na mrówki na bazie boru. Przynęty te działają powoli, więc nie należy oczekiwać szybkich rezultatów. Stosuj przynętę tak długo, jak długo widzisz mrówki na swoich drzewach owocowych. Jeśli obawiasz się, że mrówki dostaną się na drzewa owocowe, możesz również umieścić wokół nich lepkie bariery, które uniemożliwią im wejście. Zarówno przynęta na mrówki, jak i lepowe bariery to skuteczne sposoby ochrony drzew owocowych.

Ukąszenia mrówek karpiowatych
Jeśli martwisz się o mrówki na drzewach owocowych, nie jesteś sam. Mrówki karpiowate mogą być niszczycielskimi szkodnikami. Choć odgrywają ważną rolę w rozkładaniu gnijącego drewna i usuwaniu opadłych resztek z terenów zewnętrznych, ich obecność może mieć szkodliwy wpływ na ludzi. Aby wyeliminować je ze swojego domu, podejmij środki zapobiegawcze, które uniemożliwią im wejście do środka. Oto kilka z tych środków.

Mszyce
Jeśli masz drzewo owocowe, prawdopodobnie chcesz zapobiec atakowaniu go przez mrówki. Czarne mrówki rozwijają się w ciepłym, wilgotnym klimacie i mogą wyrządzić duże szkody drzewom owocowym. Żerują na liściach i owocach, co może powodować słaby wzrost, a nawet opadanie roślin. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na powstrzymanie mrówek przed atakiem na drzewa owocowe. Jak to się mówi, lepiej zapobiegać niż leczyć, więc skorzystaj z poniższych wskazówek, aby uchronić swoje drzewa owocowe przed tymi dokuczliwymi owadami.

Image by Alexas_Fotos from Pixabay

Dodaj komentarz

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare