Jak zmienić domyślną przeglądarkę w systemie Android ?

Pierwszym krokiem do zmiany domyślnej przeglądarki w systemie Android jest znalezienie menu „Aplikacje domyślne” w telefonie. Przejdź do kategorii Przeglądarka i stuknij w „Zmień”. Jeśli na liście nie ma Twojej aktualnej przeglądarki, zostaniesz poproszony o jej zmianę. Po wykonaniu tej czynności stuknij w „Resetuj”, aby wyczyścić wszystkie preferencje aplikacji. Następnie wybierz „Tak”, aby ustawić nową przeglądarkę jako domyślną.

Ustawianie Google Chrome jako domyślnej przeglądarki w systemie Android
Pierwszym krokiem do ustawienia Google Chrome jako domyślnej przeglądarki w telefonie z Androidem jest wejście do menu Ustawienia. Choć ustawienia mogą się różnić w zależności od modelu, to zazwyczaj znajdują się w tych samych miejscach. Na przykład, aby zmienić domyślną przeglądarkę w swoim Mi Mix, przejdź do sekcji Aplikacje i stuknij w Domyślne aplikacje/przeglądarka. Następnie stuknij w Chrome w pozycji Domyślna przeglądarka. Po zakończeniu stuknij w „Gotowe”.

Aby zmienić domyślną przeglądarkę w telefonie z Androidem, najpierw wejdź do aplikacji Ustawienia telefonu. Następnie wybierz aplikację Przeglądarka i stuknij w „Chrome”, aby uczynić go domyślną przeglądarką. Następnie możesz przełączyć się na inną przeglądarkę, na przykład Brave, Vivaldi lub Opera. Po ustawieniu Chrome jako domyślnej przeglądarki na Androidzie możesz przejść do Ustawień i zmienić domyślną przeglądarkę na swoją ulubioną.

Jeśli masz telefon z Androidem, to prawdopodobnie Chrome jest jego domyślną przeglądarką. Jeśli masz starszy telefon, możesz nadal używać przeglądarki, która jest w nim fabrycznie zainstalowana. Jeśli masz starszy telefon, być może będziesz mógł wybrać inną aplikację. Jeśli nie jesteś pewien, którą przeglądarkę wybrać, wyszukaj w sklepie z aplikacjami hasło „Chrome”. Następnie przewiń w dół, aby znaleźć „Aplikacje domyślne” i stuknij w nią.

Resetowanie preferencji aplikacji dla wszystkich aplikacji
Jednym z najprostszych sposobów zmiany domyślnej przeglądarki w telefonie z Androidem jest wyczyszczenie preferencji wszystkich aplikacji. Domyślnie system Android wyświetla monit o wybór przeglądarki, gdy otwierasz nowe łącze. Jeśli jednak chcesz, aby określona przeglądarka była przeglądarką domyślną, możesz ustawić ją tak, aby otwierała linki zawsze lub tylko raz. Ta druga opcja sprawi, że nowa przeglądarka stanie się automatycznie przeglądarką domyślną, ale przywrócenie tej pierwszej będzie wymagało trochę pracy.

Aby zresetować preferencje dla wszystkich aplikacji, otwórz Ustawienia > Ogólne > Aplikacje. Stuknij w zakładkę Aplikacje i wybierz Resetuj preferencje aplikacji. Po zakończeniu tego procesu wszystkie aplikacje zostaną przywrócone do pierwotnego stanu, a Ty będziesz mógł wybrać inną domyślną przeglądarkę z listy aplikacji. Jeśli nie używasz urządzenia do wysyłania wiadomości e-mail lub prowadzenia rozmów telefonicznych, przed rozpoczęciem tej procedury wykonaj kopię zapasową wszystkich swoich danych.

Resetowanie preferencji aplikacji dla wszystkich aplikacji to prosty proces, który przywraca wszystkie ustawienia. W następnym kroku stuknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierz Resetuj preferencje aplikacji. Po potwierdzeniu tej czynności stuknij OK. Po zakończeniu procesu pojawi się ekran z nową przeglądarką. Gdy przeglądarka pomyślnie zakończy proces, możesz jej ponownie używać.

Image by USA-Reiseblogger from Pixabay

Dodaj komentarz

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare