Ból może być nieprawdopodobnie dokuczliwy dlatego sprawdź nasze naturalne rozwiązania.

Czosnek

Czosnek zwany czasem naturalnym antybiotykiem wykazuje właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwbólowe. Aby przygotować kojący specyfik na ból zęba należy rozgnieść ząbek czosnku na miazgę i obłożyć nim chore miejsce lub też trzymać go w jamie ustnej i bardzo powoli rozgryzać.

Kłącza tataraku i imbir

Kłącza tataraku i imbir to dwie niepozorne rośliny, które skutecznie pomogą przy uporczywym ataku bólowym, a wszystko dzięki właściwościom przeciwzapalnym, przeciwbólowym i antyseptycznym. Wystarczy odkroić kawałek i żuć lub też zmiksować na papkę i okładać nią miejsce dotknięte bólem.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona posiada bardzo szeroki wachlarz zastosowań: od kulinarnych, po pielęgnacyjne czy czyszczące. Można ją także zastosować przy bólu zęba. Jej zasadowy odczyn powoduje podniesienie pH w jamie ustnej, co skutkuje zahamowaniem dalszego rozwoju bakterii i złagodzeniem stanów zapalnych. Najlepiej sprawdzi się w formie płukanki rozcieńczonej odrobiną wody.

Kostki lodu

Zmrożona woda to banalnie prosty i łatwo dostępny sposób na uśmierzenie bólu zęba. Samodzielnie przygotowany kompres wymaga tylko plastikowego woreczka lub folii, miękkiej, czystej szmatki i oczywiście kostek lodu. Taki okład wystarczy przyłożyć na kilkanaście minut do policzka w okolicach bolącego miejsca. W efekcie obrzęk zostanie skutecznie zmniejszony, szczęka przyjemnie schłodzona, a ognisko bólu złagodzone.

Image by Daniel Albany from Pixabay

Topics #dentysta #zęby